Feeding horse


Всім власникам або опікунам коней, які потерпають від поточної кризи в Україні – пошук варіантів годування

1. За відсутності трав’яних кормів, таких як сіно, сінаж, силос або пасовищна трава будь-якого типу, можна використовувати кукурудзяний силос або силос цільнозернових злаків. Якщо жоден із них не доступний, годуйте своїх коней соломою. Солому насіння трав та солому бобових можна використовувати і розглядати як сіно з низькою поживною цінністю. Серед соломи зернових переважно пшенична, вівсяна або ячмінна солома, але також можна використовувати житню та тритикалеву солому. Жом цукрових буряків будь-якого типу також порівняно багатий на клітковину і може замінити частину корму в добовому раціоні. Також можна використовувати стоячий очерет як джерело грубого корму, навіть якщо він не зелений, але коні можуть відмовитися його їсти. Якщо грубий корм пахне або виглядає цвілим, не використовуйте його, спробуйте знайти інші ресурси. Листяні гілки дерев також можуть бути використані як одне з джерел грубої їжі, щоб забезпечити деяку кількість клітковини, але переконайтеся, що це не дуб, платан або інші отруйні види. Використовуйте лише гілки, де ви впевнені у видах. Верес і мох також можуть певною мірою включатися до щоденного раціону коня. По можливості намагайтеся включати до раціону все нові корми поступово, щоб уникнути розладів травлення, таких як коліки у коня. Отримати допомогу ветеринара на даний момент може бути неможливим.

2. Якщо солома зернових становить більше половини добової кількості грубих кормів, постарайтеся включити до раціону корми, багаті білком. Люцерна, лляна макуха, ріпакова макуха, соняшникова макуха, пивоварна крупа, барда, пивні дріжджі є прикладами багатих білком кормів, які не використовуються для споживання людиною (і, отже, їх легше дістати), але можуть використовуватися для коней. Якщо ці корми використовуються, а ваш кінь до них не привчений, включайте їх до раціону поступово протягом одного-двох тижнів і лише в невеликих кількостях (з поступовим введенням), щоб уникнути розладу травлення у коней. Люцерна є грубим кормом, і її можна згодовувати коням як єдиний грубий корм.

3. Якщо ви використовуєте такі корми, як овес, ячмінь, кукурудза, пшениця, жито і тритикале, а ваш кінь до них не звикли, використовуйте їх з обмеженнями, тому що раптове включення багатих крохмалем кормів збільшує ризик колік у коней. Якщо з конем все гаразд або вона трохи худа, для неї менш ризиковано втратити трохи більше маси тіла, порівняно з раптовим споживанням великої кількості зерна. Якщо зерно виглядає чи пахне цвіллю, не використовуйте його, спробуйте знайти інші ресурси.

4. Намагайтеся знайти чисту воду і давати її вашому коню, коли ви її годуєте. Коні п’ють більшу частину води, коли їдять, особливо коли їдять грубі корми.

Цей текст адресований власникам/опікунам коней, які перебувають у кризовій ситуації через війну в Україні у лютому 2022 року. Він був написаний 28 лютого 2022 року доктором філософії Сесилією Мюллер, доцентом кафедри годівлі коней, старшим викладачем кафедри годівлі та управління кіньми. Шведський університет сільськогосподарських наук, Упсала, Швеція.