Crossing border with Romania


Прес-реліз про перебування УКРАЇНСЬКИХ КОНЕЙ у РУМУНІЇ (оновлено 9 березня 2022 р.)

Новий відступ від ввезення до Румунії інших видів тварин із України, крім домашніх.

 Національне санітарно-ветеринарне управління та управління з безпеки харчових продуктів Румунії (ANSVSA) повідомляє про тимчасові виключення для ввезення в ЄС тварин, крім домашніх, які не повністю відповідають умовам для ввезення до Європейського Союзу, за умови, що ризики належним чином керуються відповідно до здоров’я тварин та з урахуванням місцевих умов.

Рішення було прийнято після повідомлення Європейської комісії з проханням до держав-членів зробити умови для ввезення в ЄС та інших видів тварин більш гнучкими (крім домашніх тварин).

Мінімальні ветеринарно-санітарні умови для інтродукції спортивних коней:

Тварини повинні бути ідентифіковані мікрочіпом та мати при собі паспорт.

Про планування ввезення коней з України до Румунії слід повідомити ANSVSA, надіславши копію паспорта коня та інформацію про кінцевий пункт призначення (Румунія або за кордон) за адресою office@ansvsa.ro

Щоб швидко розв’язати такі ситуації, Румунське національне санітарно-ветеринарне управління та управління безпеки харчових продуктів інформує організації, що займаються порятунком тварин, про те, що їх ввезення до Румунії має здійснюватися лише через прикордонні контрольно-пропускні пункти, затверджені для контролю живих тварин, відповідно Станції прикордонного контролю Альбіта та Халмеу.

Тварини будуть розміщені у відповідних для виду притулках, їх напуватимуть і за ними  доглядатимуть, транспортні засоби будуть придатні для перевезення тварин.

Щоб забезпечити благополуччя цих тварин, ANSVSA співпрацює з неурядовими організаціями захисту тварин, з власниками кінноспортивних комплексів, ферм, іподромом в Плоєшті і, у разі прибуття циркових тварин, з Федерацією зоопарків та акваріумів з Румунії.

У зв’язку з цим було надіслано інструкції до  Станцій прикордонного контролю в’їзду та DSVSA округу, на території яких тварини будуть утримуватися в уповноважених/зареєстрованих санітарно-ветеринарних об’єднаннях, де вони будуть поміщені на 30-денний карантин та перебувати під ветеринарним наглядом.

Щоб зв’язатися з Румунським національним санітарно-ветеринарним управлінням та управлінням з безпеки харчових продуктів (ANSVSA):

Телефон: (+4) 0372184977

електронна пошта: office@ansvsa.ro

Date de contact ANSVSA